Два життя - Вета Базюк - авторские произведения

Два життя

 • 12 126 просмотров
 • Два життя

  Якось мені вдалось помітити звичайну історію з життя собак  з іншої сторони, і прочитати їх думки.

  Під ворітьми, виривши ямку по-глибше після смачного сніданку, який приніс хазяїн, влігся пес, якого звали Топ, і вдивлявся із подвір’я на дорогу. Він роздумував про життя, і про своє становище.

  Аж раптом повз нього, за машинами побігла інша собака. Вона була трохи втомлена і розгублена, але ж вільна.

  «Як же їй добре. Вона не прив’язана, бігає куди їй заманеться. Вона вільна. А я в неволі…»- подумав Том,  і важко стало йому на душі. « Як мені хочеться теж бути вільною».

  В той же час вільна собака від  суму, знеможено, з останніх сил бігла і думала про своє важке життя, і мріяла знайти собі  господаря.

   

  Так часто і в нашому житті. Ми думаємо про погане, притягуючи його, бачимо погане, і нічого не змінюємо, і живемо не тут і сьогодні, а можливо зовсім не своїми мріями, а нав’язаними стереотипами: «треба так».

   

  І от, набридло бути на ланцюгу першому собаці Тому, що мав господаря, і був завжди нагодований. Він вирішив покінчити з неволею. Зірвався з прив’язі, та з усіх сил побіг в одну із сторін, думаючи, що завжди зможе повернутись.

   

  А час не повернеш.

  І тут друга, зовсім без сил собака, вже ледве пересуваючись дійшла до тієї ж самої брами. На диво, це були перші ворота, які вона помітила (але ж вона пробігала тут? Так?).

  Сіла собака безнадійно, вмовляючи себе перепочити, може й доля всміхнеться.

  Так і сталось. Вийшов господар з мискою, повною їжі для свого чотирилапого друга, а того немає, ланцюг на землі, а ошийник навпіл. Так він і зрозумів, що втратив свого «охоронця».

   

  А тут бачить — сидить інша собака по іншу сторону паркану, а з під воріт лише лапи видно. Вийшов, пригостив, запросив зайти.

  І долі в обох собак змінились.

   

  Перша, домашня собака, що втекла від господаря без ошийника, була спіймана і віддана чи до притулку, а чи на знищення.

  Вона не була пристосована до такого життя, а тому попалась в руки поганих людей.

  Як ви думаєте, що сталось з іншою собакою?

   

  Друга, вільна  від народження собака, поживши трохи на прив’язі, з смачною їжею кожен день, все ж таки сумувала за свободою.

   

  Одного разу не стерпіла прив’язі, і теж покинула домівку і ситну їжу, в пошуках нових доріг, зустрічей і життєвого досвіду.

   

  А висновок простий: виберіть для себе те, що потрібно саме вам.

  Цінуйте своїх «господарів» життя, тих хто Вам допомагає і піклується. В дитинстві це батьки, пізніше друзі. Адже вільне життя воно важке і самотнє, а друзі і допомога важливі, тому відданість — надзвичайна риса. Відданість у відносинах і справах.

   

  На щастя, ми живемо на Планеті з міліонами людей, і що ще краще, відвідуємо саме ті «Планети» і кола, де нам раді, і де нам приємно. Давайте товаришувати.

   

  Автор Вєта Базюк

  Оставить комментарий

  Вы должны Войти чтобы оставить комментарий.